Холодильне мастило циркулює в холодильному контурі, змішуючись з холодоагентом. Саме розчинність холодильних масел у фреоні є одним з важливих факторів, за рахунок якого відбувається рознесення олії по всій магістралі. Здійснюється змащування не тільки частин компресора, що труться, але і внутрішніх компонентів автоматики, масляна плівка залишається на внутрішніх частинах трубок теплообмінників (випарників і конденсаторів).
За рахунок постійних термодинамічних навантажень холодильне масло піддається зносу та виробленню. Що говорить про необхідність його заміни. Регулярність заміни холодильного масла вказується в регламентному аркуші обслуговування холодильних установок.
При заміні холодильного масла варто врахувати кілька факторів:
- сумісність типу олії та холодоагенту (у сучасному холодильному обладнанні використовується синтетичні або напівсинтетичні олії)
- сумісність олії з певним типом холодильних компресорів
- інші хімічні та фізичні властивості (в'язкість, температура застигання, щільність, гігроскопічність, поверхневий натяг плівки, хімічна стабільність)
Кожна холодильна олія має ряд аналогів серед інших брендів та виробників від інших марок, що допускає як повну так часткову заміну (доління) іншого виробника з аналогічними характеристиками.
Незалежно від частоти регламентних циклів заміни олій. Слід приділяти увагу на його стан, періодично проводити тест на кислотність, помутніння та потемніння олії говорить про проходження ремонтних та профілактичних робіт.
Холодильна олія у нормальному робочому стані має прозорий злегка жовтуватий колір, однорідної консистенції без сторонніх запахів гару та окислень.
Фахівці компанії «Холод – комплект» в обумовлені терміни виконають роботи із заміни та дозаправки олії на вашому холодильному устаткуванні, спліт системах та іншій теплообмінній техніці.
Теги: Замена холодильных масел, замена масла в холодильном оборудовании, поменять масло на холодильной системе